AKP Milletvekili Kemal Çelik: Sayılar ortada, halk zenginleşti

Vatandaş artırım yağmuru altında ezilip ay sonunu getiremezken, eski Emniyet Genel Müdürü ve AKP Antalya Milletvekili Kemal Çelik, “Rakamlar ortada, halk zenginleşti” dedi.

TBMM KİT Komisyonu’nda Türkiye Kömür İşletmeleri’nin hesapları ele alınırken CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Sertel, “2017’de kömür yardımı yapılan aile sayısı 2 milyon 451 bin ve toplam 2 milyon 228 bin ton kömür vermişsiniz. 2019 yılında aile sayısı 1 milyon 645 bine, 2021’de 1 milyon 641 bine düşüyor ve 1 milyon 492 bin ton kömür verilmiş. 4 yılda kömür yardımı alan aile sayısı 800 bin, verilen kömür de 1 milyon ton düşmüş. Halk giderek fakirleşirken, yardım ölçüsü nasıl oldu da düştü?” diye sordu.

ALLAH ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN

Bu soruya AKP Antalya Milletvekili Kemal Çelik, “Halk zenginleşti, sayılar ortada, her yer doğalgaz oldu, Antalya’da doğalgaza geçti” karşılığını verdi. Sertel ise Çelik’e şu sözlerle cevap verdi:

– Siz kapalı devre yaşıyorsunuz. Halkın zenginleşip zenginleşmediğini önümüzdeki seçimde göreceksiniz. O denli bir darbe vuracak ki yemin ediyorum muhalefet sıralarında bile azınlıkta kalacaksınız.

– Bir milletvekiliniz “Soğan ekmek yiyin” diyor, bir başkası “Aç mı var bu ülkede?” diyor. Millet aç, susuz, yoksulluk içinde kıvranıyor. 4 milyon insanın elektriği doğalgazı kesildi, nasıl zenginleşti bu halk. Kemal Çelik her işten anladığı üzere kömürden de, doğal gazdan da anlıyor maşallah. Allah zihin açıklığı versin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.