Babasına şimdi ikram almayanlara kitap ikram teklifleri

Onlar bizim canımız…

Evimizin direkleri, gözümüzün bebekleri… Kendimizi karanlıkta bulduğumuzda ışığıyla yol gösterenlerimiz, yorgun düştüğümüzde omuz verenlerimiz, kahramanlarımız…

Onlar bizim biricik babalarımız! Babalar gününe sayılı günler kala, “En hoş armağan kitaptır” dedik ve ikramını hazır etmek isteyenler için bir liste hazırladık.

İşte dünyanın en yeterli babaları için dünyaca ünlü kitaplar…

Kırmızı Pazartesi

Kolombiyalı büyük muharrir Gabriel García Márquez’in 1981’de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, mani olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin hikayesi.

Sayfa: 111

Çavdar Tarlasında Çocuklar

1951 yılında basılan kitap, Salinger’in birinci ve tek romanıdır. Çıktığı andan bu yana ilgi gören roman, ergenlik periyodundaki bir çocuğun dünyayı algılayış biçimini bize anlatırken, yetişkinlerin nizamına karşı olan isyanını da başarılı bir lisan ile aktarıyor. Samimi lisanı ve karakterin içinde bulunduğu hislerin okuyucuya olan yansıması, onu kısa müddette dünya edebiyatı listelerinde birinci sıralara taşıyor.

Sayfa: 210

Devlet Ana

Devlet Ana, Osmanlı kurulmadan evvelki Anadolu’nun görünümünü üve Anadolu beşerinin hasretlerini anlatırken, onların güçlü, inançlı, adaletli bir devlete duyduğu gereksinimi da açığa çıkarmaktadır. Kemal Tahir’iin en kıymetli romanı olarak gösterilen ‘Devlet Ana’, onun fikir yapısını da en düzgün yansıtan yapıtlarından biri sayılmaktadır.

Sayfa: 656

Kayıp Rabler Ülkesi

Ahmet Ümit’ten polisiyeyi arkeoloji ve mitolojiyle harmanlayan usta işi bir roman.

Sayfa: 504

Yeşil Peri Gecesi

Ayfer Tunç’tan bugünün romanı.

Sayfa: 472

Şeker Portakalı

Gerçekçi anlatımı ve his yüklü temasıyla Latin Amerika edebiyatını tüm taraflarıyla yansıtan Şeker Portakalı; saflığı, şefkati ve acıyı eksiksiz bir empati ile iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayacak.

Sayfa: 200

Kara Kitap

Nobel Edebiyat Ödüllü muharrir Orhan Pamuk’un 1990 yılında yayınlanmış kitabı birçok lisana çevrilmiş ve muharririn memleketler arası boyuttaki ününü arttırmıştır.

Sayfa: 476

Tutunamayanlar

Ülkemizin en pahalı muharrirlerinden biri olan Oğuz Atay’ın yazıldığı periyotta büyük tartışma konusu olmuş yapıtı Tutunamayanlar, 1972 yılında yayımlanmıştır. Eser, bilinç-akışı tekniğiyle periyoda damgasını vurarak Türk Edebiyatı’nda yeni bir çağı başlatmıştır.

Sayfa: 724

Hayvan Çiftliği

Hayvan Çiftliği George Orwell’in çağdaş klasikler ortasına girmiş ikinci ünlü romanı ve çarpıcı bir politik taşlamadır. Şimdiye kadar yazılmış en güzel sistem tenkitlerinden biri olan bu roman, özgürlük gayeli bir ihtilalin nasıl tek adamlığa evrilebileceğini gözler önüne serer. George Orwell’in alegorisi, bugün özgürlüğün taarruza uğradığı her durum ve yerde yeniliğini koruyor.

Sayfa: 152

Satranç

Avusturyalı Müellif Stefan Zweig tarafından 1942 yılında kaleme alınan eser, sembolik ve özlü anlatımıyla II. Dünya Savaşı’nın tüm yıkıcılığını lisana getiriyor.

Sayfa: 70

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.