Beşiktaş Yardımcı Antrenörü Adam David Murray: ‘Pozisyon penaltıydı’

Kendi alanında ağırladığı Başakşehir’e 1-0 mağlup olan Beşiktaş’ta yardımcı antrenör Adam David Murray, müsabakayı kıymetlendirdi.

Valerien Ismael’in kırmızı kart görmesi nedeniyle açıklama yapan Murray, “Kendi yanlışımızdan bir gol yedik. Büyük maçlarda bu tip yanılgıları yapmamalıyız. Fırsatlar bulduk. Yanılgıların üzerinde duracağız” dedi.

David Murray ayrıyeten, “Son maçlarda gol konusunda uygunduk ancak bugün günümüzde değildik. Kırmızı kart futbolda var. Tartışmalı bir penaltı konumu vardı. Bu tip kararlarda daha net olunması gerektiğini düşünüyorum” kelamlarını kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Maç sonu basın toplantısına da katılan ve Başakşehir’e karşı değerli fırsatlar yakaladıklarını belirten Murray, “Çok üzgünüz. Büyük maçlar, büyük kusurları kabul etmiyor. Çok fırsat yakaladık ancak kullanamadık. Üzgünüz lakin yolumuza devam edeceğiz. Bir sonraki maçımızda üç puan almayı hedefliyoruz. Bu maça kadar gol atma konusunda düşüncemiz yoktu, yalnızca bugün günümüzde değildik. Bu usul maçlarda atamadığınız vakit gol yememek de değerli. Fırsat yakaladık ancak bugün maalesef kale önünde güzel değildik. Evvelki maçlarda ferdî kalitemiz kilidi açmaya yetti. Kendi yanılgımızdan yediğimiz bir gol var, bundan dersler çıkartacağız” sözlerini kullandı.

Murray, Beşiktaş’ın birinci yarıda penaltı beklediği durum hakkında ise, “Bir penaltı durumu var, penaltı olmalıydı. Hakem, beden konumunun doğal halde olduğunu söyledi lakin bence o denli bir durum yok. Futbolcu yerde çabayı kendi tercih ediyor. Tercih sonucunda oluşan bir el durumu kelam konusu. Bu bedenin doğal konumu ise başım karışır. VAR’a bakılmamasını da anlamış değilim. Kurallar baş karıştırmamalı. Büyük maçlarda, büyük kararlar veriyorsunuz. Herkes büyük efor sarf ediyor, anlık kararlar maçın sonucunu değiştiriyor” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.