Erdoğan’dan AKP’lilere ‘üslup’ ayarı: Bunları çabucak geri plana çekip…

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’dan parti yöneticilerine ikaz… Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üslubuyla, tutumuyla, kişisel eksiklikleriyle kasvet çıkaran şahıslar olabilir. Bunları çabucak geri plana çekip, kendilerinden öbür alanda istifade etmeliyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

*Seçim takviminde 1 yıldan geriye saydığımız devirde, her geçen gün bizim için hazine değerinde. Bu çerçevede yaz mevsimini en verimli biçimde kıymetlendirmemiz gerekiyor.

*Derdini anlatmak için başını kaldıran her vatandaşımızın AK Parti teşkilatından birisini görecek halde işi sıkı tutmalıyız. Gündemi tayin eden, siyasetin istikameti belirleyen sürekli biz olacağız.

*Aynı biçimde 2023 amaçlarımızla, 2053 vizyonumuzla insanımızın umutları ve beklentilerinin adresi biz olacağız. AK Parti’nin 20 yıllık eser ve hizmet devri teşkilatımızın destek noktası olacaktır.

*Her iş üzere siyasette de her işin başı insan kaynağı, insan kalitesi, insan gücüdür. Üye sayısı 11 milyonu geçen partide elbette üslubuyla, tutumuyla kasvete yol açan bireyler çıkabilir. Bunları geri plana çekip, kendilerinden öteki alanda istifade etmeliyiz.

*En kıymetlisi ise milletvekilinden il-ilçe idaresine, mahalle sorumlusuna kadar AK Parti’yi temsil eden her kardeşimiz tevazuuyla irtibat kurmalıdır.

*Halka zirveden bakan, geleni kapıdan içeri almayan AK Parti yönetici olamaz. Ülkesine, kentine ve partisine hizmet için gece gündüz koşturmayı göze alamayan AK Parti’de sorumluluk üstlenemez. Bunlar mecburi vasıflardır.

*Ortaya çıkan tablodan yalnızca AK Parti değil, ülkemiz ve kentlerimiz de ziyan görmektedir. Bu türlü bir durumda kaybeden yalnızca AK Parti değil, tüm milletimiz olmaktadır.

*Ülkenin yazgısı ile AK Parti’nin yazgısı iç içe geçmiştir. Hiçbir şahsi menfaat, ferdî kapris bu ilmi misyonun önüne geçemez.

*Vesayetçilerin, darbecilerin gücü yetmeyen bu partiye içeriden yaralayacak kimseye müsaade vermeyiz. AK Parti teşkilatlarındaki her bir kardeşimin sorumluluğuna bu gözle bakmasını istiyorum.

*Girdiğimiz her seçim rövanşı olmayan müsabaka üzeredir. Önümüzdeki kritik sürecin hazırlıklarını yürütüyoruz.

23 MİLYON ÜYE HEDEFİ

*Ülkemizin 81 kentinde 85 milyon vatandaşımızın her birine ulaşma, her ulaştığımız insanın da gönlünü kazanma maksadıyla seçim gününe kadar çalışacağız.

*Kazanmak dışında bir ihtimal olmayan bir seçime daha gidiyoruz. 2023 seçim zaferimizin sembolü olacak 23 milyon üye amacıyla yolumuza devam edeceğiz. Bu bizim için sıkıntı değil. 11 milyon üyemiz var. Her üyemiz bir üye sağlarsa seçimden evvel seçimi kazandık demektir.

ALTILI MASA AÇIKLAMASI

*Altılı masa diye milletin önüne konulan yapı sirk çadırına döndü. Masada oturanlar aşikâr altında dolananları ne yapacağız? Geçmişlerini inkar değerine o masada oturanları milletimizin vicdanına emanet ettik.

*Terzi kendi söküğünü dikemez de bunların diktikleri hiçbir sökük baki değil. Bunlar mı terörle gayret harekatlarını yönetecek. Bunlar mı ülkemizin Akdeniz ve Ege’deki çıkarlarını savunacak.

*Bunlar mı ülkemizi Balkanlar’dan Kafkaslara dört bir yana kurulan tuzaklardan sağ salim çıkaracak. Bunlar mı global ekonomik krizi ülkemiz için fırsata çevirecek.

ENFLASYON AÇIKLAMASI

*Geçim ıstırabı problemi olabilir, hayat pahalılığın biz de tespit ediyoruz. Dünya nasıl bir girdaptan geçiyor bunu da göreceksiniz.

*Biz ülkenin, milletin, evlatlarımızın geleceğini tehlikeye atmaya yetecek münasebetler değil.

*Aldığımız ve alacağımız önlemlerle insanları geçim zahmetinden kurtaracak olan da, enflasyonu düşürecek olan da, herkesin iş-aş sahibi olmasını sağlayacak da biziz.

*Türkiye’nin AK Parti ile Cumhur İttifakı’yla bizimle yoluna devam etmesi için milyonlarca sebep sayabiliriz.

*Ülkenin bu kifayetsizlere teslimi için tek bir akıl, mantık, vicdan eseri sebep bulunamaz. Bu hakikatlerle milletimize çıktığımızda, karşımızdakilerin kağıttan kaplan oldukları anlaşılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.