Haftanın sinemaları

ABD’li üretimci Joseph Kosinski’nin direktörlüğünü üstlendiği 1986 imali Top Gun’ın devam kıssası olan Top Gun: Maverick, pilot Pete “Maverick” Mitchell’in hava kuvvetlerine geri dönüşü sonrası yaşananları beyaz perdeye taşıyacak.

Altın küre ödüllü oyuncu Tom Cruise’un başrolünde olduğu sinemada Val Kilmer, Jennifer Connelly, Ed Harris ve Jon Hamm de rol aldı.

İçimdeki Kahraman

Ahmet Melih Yılmaz, Ulvi Kahyaoğlu, Hikaye Naz Altay ve Cüneyt Yalaz’ın rol aldığı “İçimdeki Kahraman” fantastik dram meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

Sinan Sertel’in direktörlüğünü yaptığı sinema, üstün gücünü ararken tanıştığı “Gizemli Adam” sayesinde doğu masallarındaki üzere büyük bir seyahate çıkan Kahraman’ın başından geçen olayları husus ediyor.

Örümcek ve Kız

Ramon ile Silvan Zürcher kardeşlerin senaryosunu yazıp direktörlüğünü üstlendiği, dram tipindeki “Örümcek ve Kız” sinemasında, Henriette Confurius, Liliane Amuat, Ursina Lardi, Flurin Giger ve Andre Hennicke başrolleri paylaştı.

Diğer Sinema tarafından dağıtıma girecek üretim, yollarını ayırmak üzere olan konut arkadaşlarının kıssasını ele alıyor.

Dijital Esaret

Güldürü sineması, “Dijital Esaret”in direktör koltuğuna Emre Kavuk oturdu.

Başrollerinde Rasim Öztekin, Özgün Çoban, Kaan Sevi ve Simay Barlas’ın yer aldığı üretim, dijital hatalar işleyen gençleri ve gençlerin hataları nedeniyle girdiği cezaevinde yaşadıklarını işliyor.

Payidar: Gazi’nin Büyük Tablosu

Belgesel tipindeki “Payidar: Gazi’nin Büyük Tablosu” sinemasının direktörlüğünü Görkem Uludüz ile Onur Öğden üstlendi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün özel hayatına, sanatçı kimliğine ve kişiliğine odaklanan üretimde, Atatürk’ün sevdiği müzikler da yer aldı.

Rüzgargülü

Meryem Beyza Er’in direktörlüğünü üstlendiği “Rüzgargülü”, dedelerinin planı ile kendilerini bir oyun şatosundaki gizemli bir oyunun içinde bulan, birbirlerinden uzakta büyümek zorunda kalan kuzenlerin öyküsünü beyaz perdeye yansıtıyor.

Çocuk izleyicileri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen üretimin başrollerinde, Yılmaz Gruda, Murat Akkoyunlu, Hande Katipoğlu, Pelin Candar ve Ebrar Alya Demirbilek yer aldı.

Haftanın dehşet sinemaları

Gökhan Murat Toktamışoğlu’nun direktör koltuğuna oturduğu “İkinci Seans: AEEP”, Massimo Manjjed’in “Müsfer: Cin Kabilesi” ve Yılmaz Aydın’ın “Pi Sonsuzluk” sinemaları, endişe çeşidinin meraklılarının ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

Haftanın animasyonları

Direktör Michaela Pavlatova’nın “Benim Güneşli Maad’ım” ve Ben Stassen ile Benjamin Mousquet’in “Hopper ve Çılgın Çetesi: Büyük Macera” sinemaları bu hafta vizyona girecek animasyon sinemaları ortasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.