Instagram, tanınan uygulama BeReal’ın sevilen özelliğini çaldı

Günden güne TikTok’a evrilen Instagram, Meta’nın ‘ödünç alma’ stratejisi kapsamında ‘yeni’ bir özelliğe daha kavuşmaya hazırlanıyor.

Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan yeni detaylar, Instagram’ın son periyodun tanınan uygulamalarından BeReal’ın kritik bir özelliğini bünyesine katacağını gösterdi.

‘FOTOĞRAF AT’ HATIRLATMASI

WebTekno’nun aktardığı habere göre; Instagram’ın test etmekte olduğu yeni bilhassa birlikte kullanıcılar, tam manasıyla ‘anlık’ paylaşma bahtına kavuşacaklar. Instagram, her gün farklı bir vakitte kullanıcılara bir bildirim gönderecek ve bir fotoğraf paylaşmasını hatırlatacak. Bu fotoğrafın paylaşılması içinse iki dakikalık bir mühlet verilecek.

YENİ ÖZELLİK NASIL KULLANILIYOR?

Şu anlık ‘Candid Challenges’ ismini taşıyan yeni özellik, uygulamada ‘Hikâyeler’ kısmında gözükecek. Özelliğin etkinleştirilmesiyle birlikte gelen bildirimlerde kullanıcılar öykü sayfasına ulaşacaklar.

Kullanıcılar, yalnızca çift kamera ile çekim yapabilecekler. Yani hem ön kamera hem de art kameralarını kullanacaklar ve böylelikle bulundukları yeri ve kendilerini gösterecekler.

Uygulama, şu anda kullanıcılarla test edilmiyor:

Paluzzi’nin özelliği ortaya çıkarmasıyla birlikte Meta’ya ulaşan The Verge, özelliğin durumu hakkında bilgi aldı. Bir Meta sözcüsü, yaptığı açıklamada özelliğin şu anda şirket içinde test edildiğini ve öbür kullanıcılara yansıtılmadığını paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.