Muğla Bodrum’da 80 milyonluk dev vurgun! Yüzlerce mağdur var

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde konut kiralama ve inşaat işi yapan bir firmanın kar payı vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden firma sahibi tutuklanırken 5 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Firma sahibinin hesaplarının bloke edildiği, gayrimenkul ve araçlarına şerh konulduğu ayrıca 2 milyon liraya satın aldığı üç deveye de el konulduğu öğrenildi. Mağdurlar firmanın yüzlerce kişiden 80 milyon lira topladığını iddia etti.

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde emlak kiralama ve inşaat işleri yaptığı öğrenilen bir firma vatandaşlardan para toplayıp 15 günde bir kardan pay vereceğini taahhüt etti. Vatandaşlardan 20 bin ila 150 bin lira para topladığı iddia edilen firma yetkilileri bir süre ödemeleri düzenli yaptı. İlerleyen süreçte firma tarafından vatandaşlara herhangi bir ödeme yapılmamaya başlandı. Aylardır ödeme alamayan bazı vatandaşlar soluğu savcılıkta aldı. Firma yetkilileri hakkında 20’den fazla suç duyurusu yapıldı. Mağdurlar firmanın yüzlerce kişiden 80 milyon lira topladığını iddia etti.

Dolandırıcılık mağduru olduklarını iddia eden çok sayıda vatandaşın şikayeti üzerine Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Firma sahibi Alev Y. ile babası S.Y., annesi M.Y., arkadaşı G.G. ve C.G., Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltındaki 5 şüphelinin ardından mağdur olduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenilen firmanın eski çalışanı D.B. de bu sabah gözaltına alındı. 6 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Alev Y. tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer 5 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Firma yetkilisi Alev Y.’nin hesaplarının bloke edildiği, gayrimenkul ve araçlarına şerh konulduğu bildirildi. Ayrıca Alev Y.’nin 2 milyon liraya satın aldığı üç deveye de el konulduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.