Saldırganlar hür kalınca tabip diplomasını yırttı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde vazifesi başında akına uğrayan acil hekimi, saldırganlar özgür kalınca diplomasını yırttı.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde hücuma uğrayan acil tabibi Şeyhmus Baraş, saldırganlar mahkeme tarafından hür bırakılınca diplomasını yırttı. Adliye önünde diplomasını yırtan hekim, mesleği bıraktığını söyleyerek konutuna giderken hekimin arkadaşları ise yırtık diplomanın modüllerini topladı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Özel bir tıp merkezinin acil servisinde çalışan tabip Şeyhmus Baraş, hasta ile ilgili süreç yaptığı sırada teze nazaran sistemde sorun yaşandı. Tabibin hastaya yanılgı yaşandığını söylemesi üzerine, bahse müdahil olan öteki bir şahıs, doktora saldırdı.

Saldırganın yakınları da hekimi darp etmeye başladı. Yumruk ve tekmelerden kaçan hekim, idare odasına sığınarak kurtulmaya çalıştı. Hemşire ve başka sıhhat çalışanlarının engellemeye çalıştığı darp anları ise saniye saniye kameraya yansıdı.

Görüntülerde bilgi süreç masasına giden tabibin sistemde yaşanan sorunun neden kaynakladığını sorduktan sonra acil servis kısmına gittiği ve atağa uğradıktan sonra idare odasına yanlışsız gitmeye çalıştığı görüldü. Manzaraların devamında ise yumrukların amacı olan hekimi muhafazaya çalışan hemşire ve öteki sıhhat çalışanlarının ağır gayretinin olduğu gözlendi. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.