Samsun’da Atatürk fotoğraflarına yakışıksız taarruz

Samsun’da 30 Ağustos Zafer Haftası’nda Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının yer aldığı bilboardlara kimliği belgisiz şahıslar tarafından kesici aletle hücum düzenlendi.

Atakum ilçesinde bulunan Aqua Park Tesisi’nin önündeki billboardlarda yer alan CHP’li Atakum Belediyesi’ne ilişkin afişlerdeki Ulu Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk fotoğraflarına hücum yapıldı.

Kimliği belgisiz kişi ya da bireyler tarafından yapılan taarruzda afişlerdeki Atatürk fotoğrafları yırtıldı.

SAMSUNUM ATATÜRK’E SAHİP ÇIK

Saldırının akabinde Atakum Belediyesi, toplumsal medya hesabından, “Aqua Park Tesisimizin önündeki Ulu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yer aldığı bilboardlara yapılan berbat saldırıyı üzülerek duyuruyoruz. Ulusal Mücadele’nin başladığı Samsun’da, Ebedi Başkomutanımızı hazmedemeyenlerin olması çok üzücü. Samsun’um, Atatürk’e sahip çık!” tabirlerinin yer aldığı paylaşım yaptı.

“ATATÜRK’E YÖNELİK BU SALDIRILAR AYYUKA ÇIKTI”

ADD Samsun Şube Lideri Işık Özkefeli, kentte Şubat ayında 2 kişinin Atatürk Onur Anıtını yıkmaya çalıştığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

*30 Ağustos Zafer Bayramı haftasında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hutbelerinde ismini bile geçirmediği, toplumun birden fazla kısmına yönelik kin ve nefret telaffuzları ile Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsına yapılan saygısızlıklar, hakaretleri doğal bulur hale geldik.

*Dün de vardı, bugün de devam ediyor. Ayan beyan ortadadır ki; Atatürk’e yönelik bu taarruzlar ayyuka çıkmış durumdadır.

*Biz lanetledikçe, kınadıkça o güçler, Atatürk’ün manevi şahsına yönelik hücumlara devam ediyor.

*Hukuk ve adaletin hakikat halde işlemediği, Atatürkçü ve muhalif kimliklerin cezalandırıldığı bu periyotta, ülkenin kurucusu Ulu Lider Atatürk’ün laik, hukuk ve demokratik devlet yolunda yürümeye devam edeceğiz.

*Yüzyıl evvel yapılan kuşatmanın bugün bir öteki halini yaşıyor olsak da, başaramayacaklar. Kınıyorum. Lanetliyorum. Türkiye bir gün fabrika ayarlarına elbette geri dönecektir.

Yaşanan olaya vatandaşlar da büyük reaksiyon gösterdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.