Seversin’in Asya’sı İlayda Alişan hakkındaki gerçek yürek dağladı! Halbuki 9 yaşında…

İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı kısmından mezun olan İlayda Alişan, oyunculuk hayatına reklam sinemalarında oynayarak başladı.

Dizi dünyasına ise Bir Çocuk Sevdim ile giriş yapan İlayda Alişan, daha sonra Gönül Hırsızı, Benim Adım Gültepe, Serçe Sarayı, Bana Sevmeyi Anlat, Hayal üzere dizilerde uzunluk gösterdi.

Çukur dizisinde hayat verdiği Akşın Koçovalı karakteriyle dikkatleri üzerine çeken İlayda Alişan, Masumiyet dizisinde canlandırdığı Ela Yüksel karakteriyle yıldızını güzelce parlattı.

Ardından Kırmızı Oda dizisiyle izleyici karşısına çıkan Alişan, Kanal D’nin yeni dizisi Seversin ile ekranlara döndü.

Başrolünü Burak Yörük ile paylaştığı dizide Asya karakterine hayat veren hoş oyuncu, özel hayatıyla merak konusu oldu.

Hakkında araştırma yapanlar, 26 yaşındaki oyuncunun hakkındaki gerçekle şaşkınlık yaşadı.

İlayda Alişan’ın anne acısı

26 yaşındaki İlayda Alişan’ın verdiği bir röportajda 9 yaşındayken annesini kaybettiği öğrenildi.

“Çocukluğuna dair birinci hatırladığın şey ne?” sorusu üzerine yürek burkan hayat öyküsünden bahseden oyuncu, “Ben 6-7 yaşlarındayken annemin beni okula uğurlamak için uyandırdığı ve yumurta pişirdiği bir an geldi aklıma. Sık sık gözümün önüne gelir. Keyifli bir çocuktum. Yarım fakat keyifli bir ailede büyüdük.

Annemi ben 9 yaşımdayken kanserden kaybettik. Ablacığım var, bana gözü üzere bakan, annelik eden… Babam (Remzi Alişan) gazeteciydi, yıllarca Hürriyet’te çalıştı. Şefkatiyle bizi sarıp sarmaladı, sevgiyle eğitti. Sıcacık bir yuvamız vardı, hala da öyle” diyerek sevenlerini duygulandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.