Süleyman Sazak’tan Gezi Davası eleştirisi: Bugünden itibaren Osman kardeşimdir

Gezi Davası’nda dün görülen karar duruşmasında Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Can Atalay, Mine Özerden, Yiğit Ali Ekmekçi, Tayfun Kahraman’a 18’er yıl, Osman Kavala’ya ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Türkiye ve dünya kamuoyunda tepkilere neden olan karara bir eleştiri de, genel başkan yardımcılığını da yaptığı MHP’den ocak ayında istifa eden Süleyman Sazak’tan geldi.

Karara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Sazak “Osman Kavala’yı ideolojik olarak kendimden farklı görürüm. Bugünden itibaren Osman kardeşimdir, adalet bu kararı verenlere haramdır. Fikren beğenmediklerimizi adaletsizlikle yok edemeyiz. Gerçek adaletle her fikrin saygısını kazanırız, işte ülkücülük budur” dedi.

İkinci Milliyetçi Cephe Hükümeti’nde MHP’den Gümrük ve Tekel Bakanı olan Gün Sazak’ın oğlu, MHP Eskişehir eski milletvekili Süleyman Servet Sazak ocak ayında Devlet Bahçeli’yi eleştirerek, MHP’den istifa etmişti. Sazak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk milliyetçisinin, yegane hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne gam. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.