Türk Telekom’dan teşebbüsçü bayanlara mentorluk ve hibe dayanağı

Türk Telekom’un teşebbüsçü bayanlara dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama mevzularında eğitim fırsatı sunduğu ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin mentorluk ve hibe müracaat devri başladı. Yıl sonuna kadar 81 vilayette 10 bin bayana eğitim verilmesi hedeflenen projenin bu devrinde, başarılı olan iştirakçilere Türk Telekom tarafından mentorluk ve hibe takviyesi sağlanacak.

Türk Telekom, kurumsal toplumsal sorumluluk projeleriyle teşebbüsçü bayanları desteklemeyi sürdürüyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği iştirakinde yürütülen ve kendi markaları ile, üretim iktisadının bir modülü olmak isteyen bayanlara takviye veren ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin mentorluk ve hibe müracaat devri başladı.

‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi ile, dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri verilen bayanların, yetkinliklerini geliştirmelerine ve ürettikleri eserleri çevrim içi kanallardan pazarlamalarına takviye olmak amaçlanıyor.

GİRİŞİMCİ BAYANLARA HİBE DESTEĞİ 

Dijital pazarlama eğitimi ve tasarım odaklı düşünme eğitimine katılarak hibe ve mentorluk programına müracaat hakkı kazanan teşebbüsçü bayanlardan ön elemeyi geçen 20 iştirakçi, 2 hafta sürecek ‘İşletme ve Marka Geliştirme’ eğitimlerinden yararlanabilecek. Final mülakatını muvaffakiyetle geçen 10 bayan ise iş geliştirme hibesi almaya hak kazanacak.

Projenin yeni periyot iştirakçilerinden Naz Teker, interaktif olarak düzenlenen eğitimlerde dijital pazarlamaya yönelik farklı bakış açıları kazandıklarını tabir etti. Markası Palp Studio ile sürdürülebilir, el imali mesken dekorasyonu eserleri satan Teker, eğitimlerin bilhassa küçük işletmelerin yolunu aydınlatacak bilgileri içeren büyük bir hazine olduğunu söyledi.

81 VİLAYETTE 10 BİN BAYANA EĞİTİM HEDEFİ 

Dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama konusundaki eğitimlerle bugüne kadar 8 bin bayana ulaşılan ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi ile yeni periyotta 81 vilayette 10 bin bayana eğitim verilmesi hedefleniyor. Projenin son müracaat tarihi 15 Ekim olarak belirlenirken, kayıtlar turkiyeyedeger.com.tr adresinden yapılabiliyor.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.